شنبه 27 دی 1399
اولین سایت تبلیغات ورزشی
تيليغات

شرح دعای ابوحمزه ثمالی به روایت آیة الله جوادی آملی

گر چه همواره راه نیایش عبد و مولا باز است، ولی برای زمان مشخّص مانند ماه مبارك رمضان كه عید اولیای الهی است، فضیلت مخصوص است...

امتیاز : نتیجه : 6 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 17

برچسب ها : شرح دعای ابوحمزه ثمالی " شرح دعای ابوحمزه ثمالی به روایت آیة الله جوادی آملی ,

تاریخ : شنبه 04 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 2293

 

شناخت انسان بدون شناخت جنبه های مختلف روحی او ممكن نخواهد بود و یكی از مهمترین و پیچیده ترین حالات روحی انسان كه هم در حوزه انسان شناسی و هم در حوزه حكمت وعرفان الهی به طور بسیار دقیق و گسترده ای مورد مطالعه و بررسی قرار می گیرد، وجود حالات عرفانی او و از آن جلمه دعا و راز و نیازهای او با خدایش است و همین حالت است كه می توان آن را نقطه اتصال وجود آدمی با متافیزیك ( ماوراء الطبیعة) دانست. زیرا دعا جدی ترین و پاك ترین و قویترین نحوه برقراری ارتباط انسان با خالق حكیم و مهربانش است . از سوی دیگر فرق اساسی انسان با موجودات دیگر در سه چیز است: 1. تفكرِ متعالی و قدرتمند 2. اختیار و اراده  برای رسیدن به آرزوهای گوناگون. 3. عشق به خداوند كه یكی از تجلیات این عشق و شیفتگی دعا و مناجات و رازگویی با خداوند.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : شنبه 04 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 847

 

اگر همه بندگان خدا اهل توبه نباشند؛ ولیكن بعضى از مؤمنین به تنهایى ــ كه از اهل اخلاص و مودّت حقیقی مى‌باشند ــ علاوه بر دعا و توبه براى خود؛ برای دیگران نیز توبه انجام دهد، و دعا و طلب مغفرت از براى همه مؤمنین نماید، چنین دعا و توبه‌اى چند فایده دارد:

1- اگر چنین دعا و توبه‌اى موجب تعجیل در زمان فرج نشود كه یك مرتبه وقت آن سر آمده و فرج واقع شود، در این صورت امید است كه این نوع دعا و توبه وسیله تخفیف در طول زمان تأخیر شود، كه اگر مثلا دوران آن صد سال بود؛ چند سالش كم شود.

2- هرگاه بعضى از دوستان از براى همه برادران دینى ــ از احیاء و اموات آنها ــ از گناهى كه سبب تأخیر فرج شده است، توبه و طلب مغفرت نمودند، و با این حال دعا كردند، به مقتضاى آنچه خداوند وعده اجابت دعا به هر یك از بندگان ــ خصوصاً دعاى در حقّ غیر ــ فرموده، پس امید است كه در اثر استجابت این دعا همه مؤمنین از براى توبه و دعا در امر فرج توفیق یابند، خصوصاً اگر در دعایش بر این وجه قید نماید كه از خداوند طلب كند: آنچه وسیله تعجیل در فرج است میسّر و فراهم نماید .

پس توبه و دعای عموم مؤمنین یك وسیله فرج است، كه این وسیله به مستجاب شدن دعاهاى او فراهم خواهد شد، و آنها هم موفّق به این دعا و توبه خواهند گردید.

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : فواید توبه و دعا برای تعجیل درفرج ,

تاریخ : شنبه 04 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 895

گر چه همواره راه نیایش عبد و مولا باز است، ولی برای زمان مشخّص مانند ماه مبارك رمضان كه عید اولیای الهی است، فضیلت مخصوص است...

أعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّیطانِ الرَّجِیم . بِسْمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم . إذا سَألَكَ عِبادِی عَنّی فَإنّی قَرِیبٌ اُجِیبُ دَعوَهَ الدّاعِ إذا دَعانِ فَلْیَستَجِیبُوا لِی وَلْیُؤمِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرشُدُونْ. (1)

وجود مبارك امام سجاد سلام الله علیه در دعای سحرهای ماه مبارك رمضان حال تبهكار تائب را چنین ترسیم می‌كند؛ عرض می‌كند:

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : شنبه 04 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 883

منت خدای را عز و جل

وَ الحَمْدُ لِلّهِ الَّذِی مَنَّ عَلَیْنا بِمُحَمَّدٍ نَبِیِّهِ - صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ -...

برای فهم بهتر این فراز از دعای صحیفه سجادیه نكاتی را یاددآوری می‌نماییم به امید آنكه سودمند واقع شود:


امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : شنبه 04 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 773

 

وَ الحَمْدُ لِلّهِ الَّذِی مَنَّ عَلَیْنا بِمُحَمَّدٍ نَبِیِّهِ - صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ - دُونَ الأُمَمِ الْماضِیَةِ وَ الْقُرُونِ السّالِفَةِ ، بِقُدْرَتِهِ الَّتِی لا تَعْجِزُ عَنْ شَیْ ءٍ وَ إِنْ عَظُمَ ، وَ لا یَفُوتُها شَیْ ءٌ وَ إِنْ لَطُفَ.

سپاس خدای را كه در میان امتهای گذشته و قرن‌های سپری شده، با قدرت خود كه از هیچ كار، هرچند بزرگ، درنماند و هیچ چیز هر اندازه خرد  و ناچیز از نظرش پنهان نماند به وجود محمد (صلی الله علیه و آله)پیامبر خود بر ما منت نهاد.


صحیفه سجادیه دعای دوم

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

تاریخ : شنبه 04 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 721

شخصی به نام سجاد، خدمت پیشوای ششم، حضرت امام صادق(علیه السلام) رسید و عرض كرد: برای ماه رجب به من دعایی یاد بدهید كه خداوند متعال مرا به آن نفع ببخشد. امام صادق علیه السلام فرمودند: این دعا را هر روز از ماه رجب بعد از نمازهای یومیه بخوان:

امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : تفسیر دعا , تأملی در دعای ماه رجب ,

تاریخ : شنبه 04 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 736

تعریف دعا تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1392
دعایی برای موقع بیماری باید خوانده شود تاریخ : دوشنبه 13 اسفند 1397
دعای برای رفع گرفتاری تاریخ : شنبه 04 اسفند 1397
سوره و دعا برای زودتر راه افتادن کودک تاریخ : دوشنبه 22 بهمن 1397
دعــِا جـهـت زنـی کـه بـچـِه سـقط می کند تاریخ : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395
این دعا به جهت دفع بواسیر نافع است تاریخ : شنبه 18 اردیبهشت 1395
دعاهایی به جهت دفع سردرد و شفای درد شقیقه تاریخ : شنبه 18 اردیبهشت 1395
دعایی به جهت نجات از بیماری سل تاریخ : شنبه 18 اردیبهشت 1395
دعا جهت شفای چهره زرد و بیمارگونه تاریخ : جمعه 17 اردیبهشت 1395
دعا به جهت به هوش آمدن بیمار صرعی تاریخ : جمعه 17 اردیبهشت 1395


با اميد به خدا تصميم بر اين گرفتيم كه تمامي ادعيه ها را براي دسترسي آسان براي شما دوستان عزيز در يك وب سايت جمع آوري كنيم. با اميد بر اين كه ما را هم در ثواب دعاي خود بهره مند گردانيد. الــتماس دعـــا
بالای صفحه