شنبه 27 دی 1399
اولین سایت تبلیغات ورزشی
تيليغات

 

دعاي هفت هيكل‏ 

 

دعاي هفت هيكل از جمله ادعيه شريفه اي است كه هر كس آن را بخواند يا در نزد خود نگاهدارد خداوند تبارك و تعالي او را از غيبت و بدگويي مردمان نگاهدارد و دشمنان او را مغلوب نمايد و در بعضي از كتب زياد بر اين مطلب خواص و حسنه نوشته اند هر كس مايل باشد به آن مراجعه نمايد.

هيكل اول‏ 

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 45

تاریخ : سه شنبه 07 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 3701

این  ارتباط شما با خداست و روحيه دعا و تضرّعى است كه در نيروهاى بسيجى ما وجود دارد. اين، همان دعاى كميلى است‏كه شما مقيّد بوديد و هستيد بخوانيد. اين، همان نماز جمعه‏ هاى شماست. اين، همان توسّلات و توجّهات شما به ائمّه عليهم‏السّلام است. و اين پيوند و رابطه معنوى است كه همه‏چيز را حفظ كرده‏است. اين، يك خصوصيّت است كه در جاهاى ديگر نيست، و بايد آن را حفظ كنيد

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 20

تاریخ : سه شنبه 07 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 843

 

در روایات آمده است: «الدُّعاءُ سِلاحُ المُؤمِنِ»1 و در بعضی دعاها داریم: «الّلهمَ، اِنّکَ اَقرَبُ مَن دُعِیَ»  خدایا، تو نزدیکترین کسی هستی که می‌‌‌توان از او چیزی خواست. یعنی خدا قریب و مجیب است. خداوند متعال در قرآن می‌‌‌فرماید:


امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 30

تاریخ : سه شنبه 07 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 862

 

دعاي گنج العرش‏   

  

در بعضي از كتب اين دعا را از حضرت رسول صلي الله عليه و آله نقل و براي آن خواص و اثراب زيادي نوشته اند و از آن جمله است كه به خواننده اين دعا خداي تعالي‏سه چيز مرحمت فرمايد. اول بركت در روزي، دوم از غيب روزي او مي رسد، سوم دشمن او نابود شود و هر كس آن را بخواند يا پيش خو نگاهدارد از شر شيطان و بليات زمين و آسمان محفوظ ماند و اگر اين دعا را هر روز بخواند به شخص بيماري كه اطباء از معالجه او مايوس شده اند بدمد خداوند از فضل خود او را با شفاي عاجل عنايت فرمايد و اگر شخصي داراي اولاد نباشد و اين دعا را با مشك و زعفران بنويسد و سي و يك روز نزد خود نگاهدارد خداوند عالم او را صاحب اولاد فرمايد و اميد هست كه دارنده اين دعا در قيامت درجه و مقام عالي داشته باشد.از خواص دعاي مزبور به همين قدر اكتفا شده هر كه خواهد به آنها مراجعه نمايد. 

امتیاز : نتیجه : 1 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 41

تاریخ : سه شنبه 07 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 1113

 

 

 

علی (ع) گفت: رسول اکرم (ص) روزی فرمود: یا علی خواهی تو را چیزی آموزم که اگر خلق هفت آسمان و زمین جمع گردند نتوانند به تو بدی و آسیبی رسانند و هیچ کس بر تو ظفر نیابد. گفتم: بلی. فرمود: هفت آیه در قرآن است آن را این گونه بر خود بخواند و بدم. اول: از پیش رو، دوم: پشت سر، سوم: بالای سر، چهارم: به سوی پایین، پنجم: بر طرف راست، ششم: بر طرف چپ و هفتم بر تمام اعضاء. یا علی! هر کس این هفت آیه را بخواند یا با خود دارد حق سبحانه و تعالی هفتاد هزار بدی را از نامه عمل او دور کند و هفتاد هزار حور نامه عمل او نویسد و هفتادهزار قصر در بهشت برایش بنا کند و هفتاد هزار حور و قصور و غلمان  به او کرامت فرماید و هفتاد هزار حله از حریر و دیبای بهشتی به او بپوشاند چنان که صفت آنها را حق داند و دیگری نداند. یا علی! هر کس این هفت آیه را بخواند و به خود بدمد اگر نزد امراء و حکام رود البته عزیز و مکرم باشد اگر چه بر او خشم گرفته باشند، نرم گرداند. (و آن هفت آیه این است):

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 10

تاریخ : سه شنبه 07 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 1214

روايت شده كه در بعضى غزوات اصحاب حضرت رسول صلى الله عليه و آله خدمت آن حضرت شكايت كردند از اذيّت كيكها فرمود در وقتى كه به خوابگاه خود روند بگويند:

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 5

تاریخ : سه شنبه 07 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 710

 

از حضرت رسول صلى الله عليه و آله منقول است كه هر كه بخواهد اجلش تاءخير بيفتد و نصرت پيدا كند بر دشمنان خود و از مردن بد محفوظ بماند پس بگويد سه مرتبه در وقت دخول در شب و سه مرتبه در وقت دخول در صبح :

امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 5 نفر مجموع امتیاز : 6

تاریخ : سه شنبه 07 خرداد 1392 | نظرات () بازدید : 914

تعریف دعا تاریخ : سه شنبه 16 مهر 1392
دعایی برای موقع بیماری باید خوانده شود تاریخ : دوشنبه 13 اسفند 1397
دعای برای رفع گرفتاری تاریخ : شنبه 04 اسفند 1397
سوره و دعا برای زودتر راه افتادن کودک تاریخ : دوشنبه 22 بهمن 1397
دعــِا جـهـت زنـی کـه بـچـِه سـقط می کند تاریخ : چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395
این دعا به جهت دفع بواسیر نافع است تاریخ : شنبه 18 اردیبهشت 1395
دعاهایی به جهت دفع سردرد و شفای درد شقیقه تاریخ : شنبه 18 اردیبهشت 1395
دعایی به جهت نجات از بیماری سل تاریخ : شنبه 18 اردیبهشت 1395
دعا جهت شفای چهره زرد و بیمارگونه تاریخ : جمعه 17 اردیبهشت 1395
دعا به جهت به هوش آمدن بیمار صرعی تاریخ : جمعه 17 اردیبهشت 1395


با اميد به خدا تصميم بر اين گرفتيم كه تمامي ادعيه ها را براي دسترسي آسان براي شما دوستان عزيز در يك وب سايت جمع آوري كنيم. با اميد بر اين كه ما را هم در ثواب دعاي خود بهره مند گردانيد. الــتماس دعـــا
بالای صفحه